A következő címkéjű bejegyzések mutatása: közérdekű. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: közérdekű. Összes bejegyzés megjelenítése

2021. május 12., szerda

Mobil kormányablak Csolnokon

 


Mi is az a KAB-busz?

A Mobilizált Kormányablak Ügyfélszolgálat vagy „kormányablakbusz” egy ügyintézésre felszerelt kisbusz, amely előre meghatározott időpontokban elérhető olyan településeken, ahol nem működik állandó jelleggel kormányablak.

Mit intézhetünk itt?

A Mobilizált Kormányablak Ügyfélszolgálatokon az ügyfelek elintézhetik a kormányablakokban elérhető ügyköröket, benyújthatják kérelmeiket hatósági ügyekben, illetve tájékoztatást kaphatnak az eljárás menetéről. Többek között:


- személyazonosító igazolvánnyal,
- lakcímkártyával,
- útlevéllel,
- vezetői engedéllyel kapcsolatos ügyintézésre,
- ügyfélkapu regisztrációra is lehetőségük van.

2021. február 10., szerda

Ingyenes wifi-zónák Csolnokon

 


A WiFi4EU kezdeményezés olyan támogatási rendszer, amelynek célja, hogy a helyi lakosok és a látogatók kiváló minőségű internet-hozzáféréssel rendelkezzenek a helyi közélet központi helyszínein.

Csolnok a pályázaton nyert 15 000€ keretösszegből összesen nyolc helyszínen valósította meg az ingyenes WiFi Internet elérést.

A helyszínek az alábbiak:
  • Művelődési ház előtti tér
  • Rákóczi tér
  • Szent János Park
  • Templom előtti tér
  • Sportcsarnok és uszoda előtér
  • Faluház udvar
  • Bányász Művelődési Ház
  • Focipálya

Ezeken a telepítési pontokon a "Csolnok Wifi4EU" nyílt WiFi hálózatra (nem igényel semmilyen hitelesítési információt, például jelszó használatát)  csatlakozva vehető igénybe az ingyenes szolgáltatás.
(Mivel a hálózat nyílt, ezért néhány mobil készülék figyelmeztethet, hogy nem biztonságos a kapcsolat és az itt küldött adatokat bárki láthatja.)

A felhasználó először egy HTTPS fogadóportálra jut, ahol az internethez való csatlakozás engedélyezése történik.

Néhány technikai információ:
Az EU követelmények előírása szerint az alábbi feltételeknek kell a hálózatnak megfelelni:
minden egyes eszköz számára az internet szolgáltató részéről a 30 Mbit/s sebességű internet kapcsolat biztosítása.
a hálózat nem kérhet titkosítási kulcsot.

Felcsatlakozás után a készülékeken egy felugró ablakban fog megjelenni a portál felület, ahol a felhasználási feltételeket elfogadva tudunk kapcsolódni az internetre.
A jóváhagyás mindenképpen szükséges, csak a WiFi kapcsolat elfogadása nem elég a kapcsolódáshoz.

Néhány régebbi készüléken a felugró ablak nem jelenik meg automatikusan, ilyenkor el kell indítanunk egy böngészőt és betölteni egy tetszőleges oldalt, ami előtt meg fog jelenni a portál felület.

Innentől hasonló az eljárás: felhasználási feltételek elfogadása, majd csatlakozás.
Sikeres kapcsolódás után 2 óra időtartamra biztosít internet elérést számunkra a szolgáltatás. Az idő lejárta után azonban újra kell csatlakoznunk a hálózathoz.

A hálózatot a Printer-fair Kft. esztergomi irodájából menedzseljük, szükség esetén újra indítjuk az eszközöket, meghibásodás esetén a garanciális cserét intézzük.
Ezért az Önök által észlelt mindennemű hibát, használattal kapcsolatos megjegyzést, észrevételt a support@printerfairkft.hu mail címre kérjük, küldjék meg részünkre, hogy azokat megfelelően kezelhessük.

2021. január 24., vasárnap

A CSBHE felhívása

 Tisztelt Érdeklődők!



Egyesületünknek a személyi jövedelemadó 1%-ának gyűjtéséből 2016 évben 145.491,-Ft, 2017 évben 117.879 ,-Ft, 2018 évben 152.398,-Ft, 2019 évben 149.323,-Ft bevétele keletkezett, a 2020 évi felajánlás pedig 170.258,-Ft volt.
 

Ezévben is közzé tesszük a felhívásunkat és a 20EGYSZA nyilatkozatot. Kérünk minden érdeklődőt arra, hogy adója 1%-nak felajánlásával segítse Egyesületünk működését, lehetősége szerint ismeretségi körében másokat is kérjen erre. 

A gyűjteményünk gyarapítása érdekében adományként továbbra is szívesen fogadunk a bányászathoz kötődő tárgyakat, eszközöket, fényképek, iratokat, valamint pénzbeli adományokat is. Az udvarunkon található, egykori bányászatban használatos, önállóan nem kiállítható eszközökhöz (sín, csille, vagy bármilyen eszköz vagy azok része) elhelyezhető. Szükség esetén a szállításról gondoskodunk. 

Pénzbeli adományokat a pénztárunkba történő befizetéssel, vagy az 58600506-11218029 számú bankszámlánkra lehet. A 2019. évi pénzbeli adományok értéke 590.000,-Ft volt, amely összeg után állami normativ támogatás iránti pályázaton további 50.900,-Ft támogatást nyertünk el. A 2020. évi pénzbeli adományok értéke 716.201,-Ft volt, mely összeg után ugyancsak normatív állami támogatás iránt pályázatot fogunk benyújtani. 

2020. évben 4 pályázatból 4.169.989,-Ft, az Önkormányzat támogatásából 1.000.000,-Ft bevételünk keletkezett. Minezeknek is köszönhetően 2020 évben 6.500.000,-Ft értékű fejlesztést tudtunk végrehajtani. 

Ezúton is köszönetet mondunk mindazoknak, akik bármilyen módon támogatták Egyesületünket, ezáltal is részesei egy települési látványosság létrejöttének. Kérünk minden érdeklődőt arra, hogy a jövőben legyen az elnökségünk segítségére annak érdekében, hogy hasonlóan jó eredményeket tudjunk elérni. 

Reménykedünk abban, hogy a járvány elmúltával a nagyközönségnek is meg tudjuk mutatni a fejlesztéseink eredményét, szervezni tudjuk a korábbi rendezvényeinket, amelyekről tájékoztatókat, meghívókat fogunk küldeni. 

 

Jó szerencsét!

 

Csolnoki Bányász

Hagyományőrző Egyesület

Elnöksége

2020. augusztus 6., csütörtök

C-típusú sportpark létesül Csolnokon

Csolnok község hivatalos facebook-oldalán olvashattuk az alábbi közleményt:
"Örömmel értesítem tisztelt Polgármester Asszonyt, hogy Csolnok község a Nemzeti Szabadidős-Egészség Sportpark Program IV. ütemében támogatásban részesült , melynek köszönhetően 1db C típusú sportpark beruházás megvalósításának előkészítését indítjuk a közeljövőben. A "C" típusú sportpark minimális területe 90 négyzetméter, talajburkolata gumi és várhatóan 8 darab sporteszköz kerül telepítésre."
Dr. Szabó Tünde
sportért felelős államtitkár
De mi is ez a program, és mit jelent a C-típusú sportpark jelölés?


A Nemzeti Szabadidős Egészség Sportpark Program 2016-ban indult útjára, aminek szakmai irányítója jelenleg az Emberi Erőforrások Minisztérium Sportért Felelős Államtitkára. Talán kevésbé köztudott, de a 2016 óta újonnan megépült és átadásra került Street Workout Parkok (Kondiparkok) és futókörök (200 vagy 400 métereresek) jó része ennek a programnak a forrásaiból valósulhatott meg az ország több pontján is, merthogy a települések erre a kétféle közösségi sporttérre tudnak pályázni a programmal.

Az állami program alapvető célja, hogy olyan közösségi terek kerüljenek az ország minél több településén kialakításra, ahol valamennyi korosztály, a fiatalabbaktól az idősebbekig aktívan töltheti el a szabadidejét igényes szabadtéri létesítményekben, amelynek révén elérhető, hogy

  • az aktív életvitelt, mozgás-gazdag életmódot folytatók száma növekedjen;
  • a mindenki számára elérhető sportolási lehetőségek száma gyarapodjon;
  • az integráció és az akadálymentesség biztosítva legyen;
  • a sporteszközök használatának köszönhetően a lakosság egészségi állapota javuljon;
  • a sportolás a mindennapi életünk alapvető része legyen.

2020. július 19., vasárnap

Kedves csolnoki fiatalok!


Valószínűleg az iskolában számos alkalommal hallottátok, hogy csolnokiként büszkének kell lennünk a bányász múltunkra. Beszéltetek róla népismeret órán, talán ellátogattatok néhány alkalommal a Bányász Múzeumba, esetleg még oda is figyeltetek egy kicsit.
Ma már senki nem készül bányásznak, de a múltunk, a nagyszüleink és szüleink múltja meghatároz minket akkor is, amikor még csak tizen- vagy huszonévesek vagyunk, később pedig egyre fontosabbá válik.
Ha úgy gondoljátok, hogy a múlt megismerésén át alakítani szeretnétek a jövőt, ha szívesen bekapcsolódnátok egy olyan helyi közösségbe, ahová már a nagyszüleitek is jártak, ha lenne kedvetek nem csak részt venni a programjainkon, hanem kitalálni, szervezni is azokat, akkor csatlakozzatok a Csolnoki Bányász Hagyományőrző Egyesület tagjaihoz! 

A tagfelvételi kérelmet ebben a facebook-bejegyzésben találjátok, itt tudjátok letölteni, majd a csbheinfo@gmail.com e-mail címre visszaküldeni.

2018. május 23., szerda

Így használd a facebook-odat

A gyerekeket az iskolában egész jól felkészítik a világháló veszélyeire, beszélnek róla osztályfőnöki foglalkozáson, informatika órán, egymásnak is tudnak hasznos tanácsokat adni. De ki készíti fel a felnőtteket a facebookozás veszélyeire? Jobb, ha megelőzzük a bajt, és nem a saját kárunkon tanuljuk meg, hogy az internet, ez a hatalmas, szinte határok nélküli játszótér nem kizárólag jóakaratú emberekkel van tele.


Első és legfontosabb dolog az adataink védelme. Van a facebooknak egy olyan funkciója, aminek segítségével úgy tudjuk megtekinteni az adatlapunkat, mint ahogy bárki, aki nem ismerősünk, láthatja. Az adatlapunkról könnyen elérhetjük:


Ha erre kattintva elszörnyedve látjuk, hogy mennyi minden olyan megosztás, poszt, kép van az oldalunkon, amit nem mindenkinek szánnák alapesetben, akkor sürgősen változtassunk a beállításokon, állítsuk át Az idővonal beállításai gombra kattintva a biztonságos használat érdekében:


Természetesen ennek nagyon fontos előzménye, hogy csak olyan embereket vegyünk fel ismerősnek, akit tényleg ismerünk, megbízunk benne legalább annyira, hogy hajlandóak vagyunk vele megosztani az életünk kisebb-nagyobb mozzanatait. Ne fogadjunk el ismerősnek jelölést olyanoktól, akiről ugyan nem tudjuk, kicsoda, de van közös ismerősünk, ezért nem szeretnénk megsérteni. Sem olyat, akinek gyanúsan sok ismerőse van, vagy valamely híres ember, cég nevében ír.
Talán nem mindenkinek jut eszébe, de általános gyakorlat, hogy ha jelentkezünk egy állásra, akkor a leendő munkáltató rápillant a közösségi oldalunkra is, tehát ezért sem mindegy, mit publikálunk magunkról.

Ügyeljünk a fényképeinkre! A bájos, cuki gyerekfotók, amit most felteszünk, rövid időn belül igen kínosak lehetnek utódainknak. Ne posztoljunk valós idejű fotókat a nyaralásunkról, ha épp nem maradt otthon senki -egy betörőnek ez valóságos meghívó! Mielőtt kitesszük, alaposan nézzük meg képeinket, hogy annak valóban minden részlete publikus-e.

Ha már az alapokat megteremtettük a kommunikáció biztonságosabbá tételéhez, gondoljuk át, mit posztolunk. Milyen képet mutatunk magunkról tudatosan és tudattalanul? Vajon mit mond el rólunk az, ha aranyos kiskutyás képekkel, lélekemelő idézetekkel, köszöngetésekkel nyomjuk tele a falunkat? Valóban ilyen sekélyesek vagyunk, vagy egyszerűen csak visszajelzésre vágyunk?
És pont ebben rejlik a facebook legnagyobb csapdája: mivel sokan vagyunk fent, van rá esély, hogy amit írunk, az nagyon gyorsan eljut szép számú emberhez, azonnali reakciót adva a mi posztunkra-megosztásunkra. Ez azt a hamis üzenetet hordozza, hogy no lám, mennyire fontos, népszerű, kedvelt vagyok, hogy rám ennyire és ilyen gyorsan reagálnak! Tudatosítsuk magunkban, hogy a facebookon élt és közvetített élet nem a valóság. 
Nagyon könnyű hosszú időre ebben a légtérben maradni: még gyorsan megnézem, mi történik a kedvenc csoportjaimban, még megnézem Mancika képeit, még megírom, mit főzök ebédre, na még egy utolsó frissítés... ismerős?

Az internet nem felejt. Ha első felindultságunkban, vagy épp vicces(nek gondolt) kedvünkben reagálunk egy-egy posztra, utána már hiába töröljük ki, addigra már épp elegen látták ahhoz, hogy kellemetlenül érezhessük magunkat. Csak olyat írjunk le, amit bármikor fel merünk vállalni. Kiemelten igaz ez az olyan közösségekben, melynek tagjait személyesen is ismerjük, mert például ugyanabban a faluban élünk. Akinek ma meggondolatlanul beszólunk, annak holnap is a szemébe kell tudnunk nézni, ha találkozunk az utcán.

2017. április 17., hétfő

Majális 2017

A Csolnoki Bányász Hagyományőrző Egyesület szeretettel meghívja Önt és családját a
2017. május 1-jén tartandó majálisra
a Bányász Művelődési Háznál.
Programok:
            Április 30-án délután 14 órától nyitjuk meg kapuinkat. 18 órától díszítjük és felállítjuk a májusfát, utána tábortűznél szalonnát sütünk. A sütögetéshez valókat a gyerekeknek az Egyesület biztosítja. A zenét szolgáltatja a májusfa felcicomázása idején az Alte Kameraden, a szalonnasütés alatt pedig a Recyclers, majd Janovich István szórakoztatja a nagyérdeműt.
           
Május 1-jén reggel zenés ébresztéssel veszi kezdetét a majális.

Délelőtt 10 órától sorverseny várja a gyerekeket és a családokat rengeteg édes nyereményért.  13 órától az immár hagyományos Majális Focikupa veszi kezdetét amatőr csapatok részvételével a művelődési ház melletti focipályán. Fellép a Dimenzió táncegyüttes is.

14 órától ünnepélyesen felavatjuk a szép új tetőt, beszédet mond Kolonics Péterné polgármester.

Aki éhes, mindkét napon választhat kolbász, grillezett húsok, hot dog, sült hal, hamburger, sült krumpli közül, amit többféle csapolt sörrel lehet leöblíteni. Hétfőn finom gulyást is főzünk. Az édesszájúakat fagylalt várja. A rendezvény ideje alatt többféle termelői termék kóstolható és vásárolható.

A kicsiknek játszósarokkal és ingyenes ugrálóvárral kedveskedünk mindkét napon.

A Csolnoki Polgárőr és Önkéntes Tűzoltó Egyesület tomboláján nagyértékű ajándékot lehet nyerni!


A belső felújítás után megújult Bányászmúzeum kiállítása a rendezvény ideje alatt ingyenesen látogatható.


2015. április 20., hétfő

Majális 2015

A Csolnoki Bányász Hagyományőrző Egyesület szeretettel meghívja Önt és családját a
2015. május 1-jén tartandó majálisra

a Bányász Művelődési Háznál.

Várható programok:

Április 30-án este 18 órától májusfa díszítése és felállítása, szalonnasütés zeneszó mellett.

Május 1-jén zenés ébresztés, sorverseny gyerekeknek és családoknak, táncbemutató és az immár a hagyományos Majális Focikupa várja az érdeklődőket amatőr csapatok részvételével a művelődési ház melletti focipályán.

Aki éhes, választhat kolbász, virsli, hot dog, hamburger, fagylalt, halászlé és gulyás közül,  amit többféle csapolt sörrel lehet leöblíteni.
Kézműves sajt kóstolható és vásárolható.
Egész nap ugrálóvár működik a gyerekek örömére.
A Bányászmúzeum kiállítása a rendezvény ideje alatt ingyenesen tekinthető meg.

A részletes programokat később tesszük közé.




2014. október 13., hétfő

2013. szeptember 6., péntek

Nálunk Csolnokon

Megjelent a Nálunk Csolnokon legújabb száma!
Hamarosan megérkezik az otthonokba, addig is az alábbi linkre kattintva olvasható!

https://docs.google.com/file/d/0B3aP7C7dX37GeEduVS1PUWRsNjA/preview

2013. május 5., vasárnap

Templomfelújítás


    Már majdnem elkészült templomunk padlózatának felújítása. A hétvégi elsőáldozás terveink szerint már a felújított templomban lesz.  Thier István képei  a munka megkezdését mutatják.







2013. április 29., hétfő


Beszámoló a szemétgyűjtési akciónkról

Csolnok Község Önkormányzatának Képviselő-testülete, immár harmadik éve rendezi meg településünkön szemétszedési akcióját. Idén 2013. április 21-re hirdettük meg, a kellemes sétával, egybekötött szemétgyűjtést. Szerencsére az időjárás is kedvezett, hiszen gyönyörű napsütéses időben volt részünk. Szemmel láthatóan 2011 óta, egyre többen érezzük úgy Csolnokon, hogy néhány órát igazán áldozhatunk lakókörnyezetünk tisztán tartásáért. Külön említést érdemel, hogy egyre több gyermek is velünk tart minden évben. 
A megjelent, közel 60 lakosból négy csoportot alkottunk, melyek közül kettő, Rákóczi telepen, a volt iskola környéki erdőt, illetve fölső telepen a Heinrich hegy (SIFFER) alatti erdőt tisztította meg, a másik két csapat pedig a faluban szorgoskodott. A Mókus-erdei focipálya és kőbánya környékén takarított az összegyűlt lelkes társaság egyik fele, a másik az orvosi rendelőtőtől az Arany János majd a Ságvári Endre utcán át a régi tanya-épületekkel szemben elterülő szántóföld mentén, egészen a IX-es aknai kanyarig, majd a mélyúti pincesoron visszaérve a Petőfi utca elejéig gyűjtötte a hulladékot.
11.30 körül érkeztünk meg a Bányász Művelődési Házhoz, ahol Parti Ferenc nagyon finom főtt kolbásszal várta a szorgalmas, kissé megfáradt társaságot.
Négy teljesen megrakott kisteherautónyi szemetet szedtünk össze, ami rögtön másnap elszállításra került Csolnokról a központi lerakóba.
Ezúton kívánjuk megköszönni minden kedves csolnoki lakosnak az önzetlen segítségét és bízunk benne, hogy a következő akción még ennél is többen leszünk
„Tegyünk együtt Csolnok tisztaságáért!”
Csolnok Község Önkormányzatának Képviselő-testülete nevében:

Reményi László
képviselő