2013. május 5., vasárnap
Templomfelújítás
2013. május 2., csütörtök
Majális
,,Itt van május elseje" -na ezt éppenséggel nem énekeltük, de régi felvonulásokat idéző tömeg gyűlt össze a telepi Kultúr udvarán. Az időjárás is velünk volt, így egész napon át jól érezhették magukat a kilátogató családok.
Senki sem maradhatott éhesen, reggel főtt virsli és kolbász várta a vendégeket, délben halászlé (Baranyai Lőrinc főzte), és gulyás (Fleischmann Marika néni és családja remekműve), késő délután pedig kecskepörkölt (Muskát Gábortól) és kakaspörkölt (Parti Ferenc gasztro-csodája) lakatta jól az ünneplő tömeget. A Polgármesteri Hivatal felajánlásából a sorversenyen részt gyerekek között 50 hot-dogot osztottak szét.
De beszéljenek a képek:
Senki sem maradhatott éhesen, reggel főtt virsli és kolbász várta a vendégeket, délben halászlé (Baranyai Lőrinc főzte), és gulyás (Fleischmann Marika néni és családja remekműve), késő délután pedig kecskepörkölt (Muskát Gábortól) és kakaspörkölt (Parti Ferenc gasztro-csodája) lakatta jól az ünneplő tömeget. A Polgármesteri Hivatal felajánlásából a sorversenyen részt gyerekek között 50 hot-dogot osztottak szét.
De beszéljenek a képek:
Gyülekezik a tömeg
Fagyi a Schmidt Cukrászdából
Sorverseny, természetesen díjakért
Még többen vagyunk
Bent kisvasút-modellekkel játszhattak a gyerekek
Kovács Józsinál fát faraghattak a gyerekek
A dorogiak egy busznyian jöttek
Kézműves sajtokat is vásárolhattunk
Egész nap ugrálóvár üzemelt
A Csonttörők emlékezetes bevonulása
Az első, egyetlen, utánozhatatlan női focicsapat
A lányok komolyan vették a bemelegítést
Drink Salon a Polgárőrök ellen
A Bányászok (CSBHE) az Alsó telep 60 ellen
Hajrá, fiúk!
...és a győztes meccs (természetesen a Csonttörők nyertek)
Címkék:
Bányász Hagyományőrző Egyesület,
ünnep
2013. május 1., szerda
Májusfa-állítás
Minden várakozást felülmúlóan sokan voltak kíváncsiak április 30-án este a májusfa-állításra, melyet a Csolnoki Bányász Hagyományőrző Egyesület szervezett. A hangulatról tanúskodjanak a képek.
Kezdjünk díszíteni
Már nem nagyon fér több szalag
Húzd meg!
Már majdnem jó
...és áll! Ugye milyen szép?
Nem vicceltünk az élő zenével :)
Minek a létra? Ja, a kötél fennmaradt :)
Polgármesterünk és az egyik szervező, Szilágyi Gyuri
Ahol ennyi fiú van együtt, ott előbb-utóbb foci lesz!
Dezső bácsi is elégedett :)
Akkor süssünk
A szalonnát és a kenyeret a Hagyományőrző Egyesület biztosította
Címkék:
Bányász Hagyományőrző Egyesület,
ünnep
2013. április 29., hétfő
Beszámoló a szemétgyűjtési akciónkról
Csolnok
Község Önkormányzatának Képviselő-testülete, immár harmadik éve rendezi meg
településünkön szemétszedési akcióját. Idén 2013. április 21-re hirdettük meg,
a kellemes sétával, egybekötött szemétgyűjtést. Szerencsére az időjárás is
kedvezett, hiszen gyönyörű napsütéses időben volt részünk. Szemmel láthatóan
2011 óta, egyre többen érezzük úgy Csolnokon, hogy néhány órát igazán
áldozhatunk lakókörnyezetünk tisztán tartásáért. Külön említést érdemel, hogy egyre
több gyermek is velünk tart minden évben.
A
megjelent, közel 60 lakosból négy csoportot alkottunk, melyek közül kettő,
Rákóczi telepen, a volt iskola környéki erdőt, illetve fölső telepen a Heinrich
hegy (SIFFER) alatti erdőt tisztította meg, a másik két csapat pedig a faluban
szorgoskodott. A Mókus-erdei focipálya és kőbánya környékén takarított az
összegyűlt lelkes társaság egyik fele, a másik az orvosi rendelőtőtől az Arany
János majd a Ságvári Endre utcán át a régi tanya-épületekkel szemben elterülő
szántóföld mentén, egészen a IX-es aknai kanyarig, majd a mélyúti pincesoron
visszaérve a Petőfi utca elejéig gyűjtötte a hulladékot.
11.30
körül érkeztünk meg a Bányász Művelődési Házhoz, ahol Parti Ferenc nagyon finom
főtt kolbásszal várta a szorgalmas, kissé megfáradt társaságot.
Négy
teljesen megrakott kisteherautónyi szemetet szedtünk össze, ami rögtön másnap
elszállításra került Csolnokról a központi lerakóba.
Ezúton
kívánjuk megköszönni minden kedves csolnoki lakosnak az önzetlen segítségét és
bízunk benne, hogy a következő akción még ennél is többen leszünk
„Tegyünk
együtt Csolnok tisztaságáért!”
Csolnok
Község Önkormányzatának Képviselő-testülete nevében:
Reményi László
képviselő
Tavaszköszöntés a Falumúzeumban
2013. április 28-án délután a Falumúzeum átadásának 2. évfordulója alkalmából a Csolnoki Német Nemzetiségi Önkormányzat ünnepséget szervezett.
Táncolt az Egyesület 2 gyerektánccsoportja, zenélt harmonikán Marlok Tamás és Seregi Péter, énekelt a Wagenhoffer kórus (akik nemrégiben Pusztavámon tartott minősítőn kitüntetéses arany fokozatot kaptak, ezúton is gratulálunk nekik!), az Alte Kameraden pedig polka-partit tartott.
Néhány kép az eseményről:
Marlok Tomi és Seregi Peti zenél
A ,,nagyok" tánca
A lelkes közönség :)
Priegl Évi
Mindenhol nézők voltak
Az ünnepelt Falumúzeum
Wagenhoffer kórus
2013. április 28., vasárnap
2013. április 27., szombat
Változik a misék helyszíne
2013. április 24., szerda
Bejegyzések követése e-mailben
Ezentúl lehetőség van arra, hogy a friss bejegyzésekről mél-értesítőt kérjünk. Az oldalsávban lévő kis dobozban lehet feliratkozni rá (E-MAIL ÉRTESÍTÉS FRISS BEJEGYZÉSEKRŐL), ha ide beírjuk a mél-címünket, majd megnyomjuk a submit gombot, máris megtörtént a feliratkozás. Már csak a mél-címünkre érkező FeedBurner Email Subscriptions feladójú levélben kapott linkre kell kattintanunk, és készen is vagyunk :)
2013. április 18., csütörtök
2013. április 14., vasárnap
Földhasználati nyilvántartás
Aki termőföldet használ, köteles a használatot annak megkezdésétől számított harminc napon belül az ingatlanügyi hatósághoz nyilvántartásba vétel céljából - a Kormány e törvény felhatalmazása alapján kiadott rendeletében meghatározott formanyomtatványon - bejelenteni.
2000. január 1-je, a földhasználati nyilvántartás felállítása óta a földhasználati bejelentési kötelezettség a mindenkori földhasználót terheli. A földhasználó maga a tulajdonos abban az esetben, ha a tulajdonában lévő földterület használatát, hasznosítását nem engedte át más földhasználó részére valamely földhasználati jogcímen
Ha a használó nem a tulajdonos, illetve haszonélvezet fennállása esetén nem a haszonélvező, a bejelentési adatlapot a földhasználó mellett a tulajdonosnak, illetve a haszonélvezőnek is alá kell írnia.
Zártkert esetében az előző bekezdésben előírt bejelentési kötelezettség csak azt terheli, aki a haszonélvezeti jogánál fogva, vagy a tulajdonossal, illetve a haszonélvezővel való megállapodás alapján használja a zártkertet.
A földhivatal részletes aktuális szabályozásáról bővebben itt olvashat.
A formanyomtatványok itt letölthetőek a Nyomtatványok menüpontból, a Földhasználat, földvédelem részben.
A földhasználati bejelentéssel kapcsolatban új lehetőség, hogy azt helyben, a járási hivatal ügysegédjénél is le lehet adni pénteki napokon 8.00 és 12 óra között a Hivatalban. Ugyanitt segítség kérhető a nyomtatvány kitöltéséhez is, illetve részletes információkat is tud adni a járási hivatal ügysegédje.
Személyi igazolvány és lakcímkártya szükséges az ügyintézéshez.
A földhasználati bejelentés határideje: 2013. április 30.
Az Esztergomi Járási Földhivatal elérhetőségei:
Cím : 2500 Esztergom, Rudnay Sándor tér 2.
Levélcím : 2501 Pf. 39.
Fax : 33/412-115
E-mail :
Telefon :
+36-33/510-180
Cím : 2500 Esztergom, Rudnay Sándor tér 2.
Levélcím : 2501 Pf. 39.
Fax : 33/412-115
E-mail :
Telefon :
+36-33/510-180
Ügyfélfogadás:
Ebédidő : 12:00-13:00
Sorszámkiadás 11:30-ig, illetve 15:00-ig.
1994. évi LV. törvény a termőföldről: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99400055.TV
| Nap | Nyitvatartás | Megjegyzés |
| Hétfő | 8:00-16:30 | . |
| Kedd | - | . |
| Szerda | 8:00-15:00 | . |
| Csütörtök | - | . |
| Péntek | 8:00-12:00 | . |
Sorszámkiadás 11:30-ig, illetve 15:00-ig.
1994. évi LV. törvény a termőföldről: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99400055.TV
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)








